Vibu istutamine pastakale tunni kokkuvõte. GCD kokkuvõte vanemas vanuserühmas teemal "Sibulate istutamine

Telli
Liituge elwatersport.ru kogukonnaga!
Suheldes:

Nina Kharenko

Tunni kokkuvõte aastal vanem rühm « Sibulate istutamine»

Eesmärgid:

Kinnitage laste teadmisi kinnisvara kohta Luke;

istutama õpetada sibulad maas.

Ülesanded:

Hariduslik:

Kujundada laste teadmisi sellest, millistest taimedest saab kasvatada.

Ehitage laste teadmisi selle kohta omadused Luke

Hariduslik:

Arendada ja säilitada aktiivsust, algatusvõimet ja iseseisvust

kognitiivne tegevus.

Hariduslik:

1. Kasvatage soovi oma kätega kasvatatud sibulate eest hoolitseda.

Materjal Kabiin: pirnid, maa, vesi.

liigutada eksperimenteerimine:

hooldaja: Nüüd ma annan sulle mõistatuse.

Vanaisa istub sajas kasukas,

Kes ta lahti riietab

Ta valab pisaraid.

Pirn.

hooldaja: Lapsed korjavad sibulat. Kas oskate öelda, mis värvi vibu on? (laste vastused)

Mis kujuga on tegemist? (laste vastused)

Puudutage seda sõrmega ja ütle: Kas sibul on kõva või pehme? (laste vastused)

Nüüd lõikan sibula, lõhnan sibulat. Kuidas ta lõhnab? (laste vastused)

Miks sa nutad? (laste vastused)

Jah, sibul kipitab silmi ja ajab kõik nutma. Kes tahab end sibulaga hellitada? Kuidas sibul maitseb?

Lapsed: Sibul on mõru, kuid see on väga kasulik, selles on palju vitamiine.

Mis sa arvad, mis sibulaga juhtub, kui istutada maasse? (laste vastused)

Õpetaja näitab tärganud sibulat.

Kas soovite proovida end aednike rollis ja kasvada roheline sibul? Lõppude lõpuks on selles ka palju vitamiine.

Lapsed: Jah!

hooldaja: Lähme istutame sibula.

Kell Lukal on tipp Siin kasvab roheline sibul.

hooldaja: Aga pirni põhi on põhi.

hooldaja: Sibul tuleks istutada tagurpidi.

Tuletage mulle meelde, kuidas sibulat istutada. (laste vastused) Näita mulle, kus sibulapõhi? (lastesaade)

Õpetaja pakub lastele istutada sibul.

Tulge lauda. Võtke klaas, kulbid ja täitke klaas mullaga. Nüüd võtke sibul oma kätesse. Otsige aadressilt sibulapõhi. Sibul tuleks istutada tagurpidi. Tee pulkade abil maasse süvend, aseta sibul sellesse põhjaga alla ja suru maa tihedalt ümber sibula.

hooldaja: Mida on teie arvates vaja teha, et hakata kasvatama rohelist sibulat.

Õigesti. Võtke kastekann ja valage õrnalt.

hooldaja: Paneme vibu aknalauale.

Tulemus õppetunnid.

Mida me kaalusime? (sibul)

Mis kujuga pirn on? (Ümar, ovaalne)

Mis ta on: kõva või pehme? (tahke)

Kuidas sibul maitseb? (Mõru)

Kuidas sibulat istutada? (alt alla)

Millised tingimused on vajalikud haljastuse kasvamiseks? (Vesi)

Lapsed vaatavad, kuidas nad kasvavad Luke.

Seotud väljaanded:

Integreeritud OOD välismaailmaga tutvumiseks vanemas rühmas "Sibulate istutamine" Integreeritud OOD välismaailmaga tutvumiseks vanemas rühmas nr 10 "Sibulate istutamine". Arendaja: Kasvataja Kozlova O. L.

Teise juuniorrühma "Sibulate istutamine" uurimistegevuse kokkuvõte Organisatsioon: alarühmade kaupa Suund: kõne, kognitiivne, kommunikatiivne Hariduslik areng: tunnetus Käitumisvorm:.

Teise noorema rühma (3-4-aastased) põhjaliku tunni kokkuvõte “Aias, aias. Sibulate istutamine ”Programmi sisu: vormida.

GCD kokkuvõte kognitiivse arengu kohta ettevalmistusrühmas "Sibulate istutamine" Eesmärgid: õpetada lapsi seadma eesmärki, valmistama ette tööriistu, töökohta ja koristama enda järelt; tugevdada laste teadmisi struktuurist.

Keskmise rühma töötegevuse kokkuvõte "Sibulate istutamine" Kokkuvõte töötegevus"Sibula istutamine". Eesmärgid: - selgitada poiste ideed sibulate kohta (need on ümmargused, kollased, on pealsed,.

Eesmärk: 1. Tutvustage lastele sibula istutamise protsessi. 2. Looduses erinevate tegevuste oskuste kujundamine. 3. Esitage elementaarsed mõisted.

Keskmise rühma tunni kokkuvõte lastele loodusega tutvumiseks "Sibula istutamine" Keskmise rühma tunni kokkuvõte lastele loodusega tutvumiseks “Sibula istutamine” Programmi sisu Tehke laste ettekanne kokkuvõtlikult.

Eesmärk: tutvustada lastele iseloomulikud tunnused kevad. Varustus: Pirnid vastavalt laste arvule ja õpetajale, topsid maaga.

Õppetunni ülevaade ümbritsevast maailmast (noorem rühm) "Sibula istutamine"Õppetunni ülevaade ümbritsevast maailmast (noorem rühm)

VALLAEELARVE EELKOOLNE HARIDUSASUTUS LASTEAED №1"Teremok"

Abstraktne

"Sibula istutamine"

Õpetaja Drach M.G.

Kulunda 2015

Teema: "Sibula istutamine"

Sihtmärk: täiskasvanu koos lastega ühiste kognitiiv-uurimuslike tegevuste korraldamine.

Ülesanded:

Tutvuda sibula ehitusega, taime kasvuks vajalike tingimustega; - õpetada lastele erinevaid sibullillede istutamise viise;

 kinnistada teadmisi eseme värvist, kujust ning osata tuvastada selle tunnuste järgi; - arendada oskust töötada meeskonnas;

Sisestage tööarmastust

Varustus: pirnid, topsid maaga, veega; kastekann, pabersalvrätikud kätele, õliriie, korv, didaktiline käsiraamat"Köögiviljad".

1. Organisatsioonimoment.

Koolitaja: (Lapsed seisavad käest kinni hoides ringis)

Viltused varjud lumel.

Koitnud on kevadpäev.

Tervitan teid, sõbrad

Mul on hea meel teid kõiki näha

(Lapsed tervitavad ja istuvad ringis põrandal)

2. Põhiosa.

Koolitaja:- Lapsed, ma tõin teile täna võlukoti. Oh, kuhu ta läks? Ma vist kaotasin selle. Palun aidake mul ta leida. See on keskmise suurusega ja punast värvi.

    Mäng „Leia kott »

(lapsed otsivad kotti rühmaruumist)

Aitäh, kutid. Kott pole lihtne, sellesse on peidetud muinasjutt

    Mihhalkov S. luuletuse "Köögiviljad" lugemine

(õpetaja loeb muinasjuttu ja paneb magnettahvlile juurviljade pilte)

Perenaine tuli kord turult, Perenaine tõi turult koju: kartul kapsas, porgand, Herned, Petersell ja peet. Oh!...

Siin on lauale toodud köögiviljavaidlus -Kes on maa peal parem, maitsvam ja vajalikum: Kartulid? Kapsas? Porgand? Herned? Petersell või peet? Oh!...

Perenaine võttis vahepeal noaJa selle noaga hakkas ta hakkima: kartul kapsas, porgand, Herned, Petersell ja peet. Oh!...

Kaanega kaetud, umbses potisKeedetud, keevas vees keedetud: kartulid, kapsas, Porgand, Herned, Petersell ja peet. Oh!... Ja köögiviljasupp polnud halb!

Poisid, millest perenaine köögiviljasuppi keetis?

Kuidas nimetada ühe sõnaga kapsast, porgandit, kartulit? (köögiviljad)

Poisid, aga mulle tundub, et perenaine unustas sellesse supi sisse panna ühe väga olulise juurvilja. Kumba sa arvad?

(Kui lastel on raske vastata, teeb õpetaja mõistatuse - Vanaisa istub, riietatud saja kasukaga. Kes ta lahti riietab, see valab pisaraid (Luukas)). Õpetaja võtab välja korvi sibulaga ja jagab lastele iga sibula.

    Vibu uurimine

Kasvataja: - Ütle mulle, mis värvi on sibul?

Puudutage seda sõrmega ja öelge: kas sibul on kõva või pehme?

Ja nüüd ma lõikan sibula. Mis lõhn tal on? (terav, ebameeldiv)

Kes on julge ja oskab sibulat maitsta? Kuidas sibul maitseb? (mõru)

Jah, poisid, sibul on kibe, kuid see on väga kasulik. Selles on palju vitamiine. Sibul ravib nohu. Seda kasutatakse suppides, salatites ja muudes roogades. Ja kui istutate sibula, kasvavad sellest rohelised lehed. Roheline sibul. Kas soovite sibulat istutada?

    Sibulate istutamine

(Lapsed tulevad õliriidega kaetud laua taha. Laual on kastekann veega, mulda kott, labidad, plastnõu)

Kasvataja: - Poisid, vaadake hoolikalt lauda ja öelge mulle, mida me vibu istutamiseks vajame? (õpetaja abiga valavad lapsed maad)

Poisid, vibul on ülemine ja alumine osa. Mis te arvate, kust sibulal rohelised lehed kasvavad?

Kuid sibula põhja nimetatakse põhjaks, sellest murduvad juured välja. Näidake mulle oma pirnide põhja. Hästi tehtud. Istutame sibula põhjaga maasse.

Mida on vaja nüüd teha? (vala sibul.)

Lapsed sibulat kastmas

Poisid, te istutasite oma sibulad mulda. Kas arvate, et sibulat on võimalik kasvatada ilma mullata? ( Õpetaja ütleb, et sibul võib kasvada ka ilma mullata. Kodus saab sibulat vette istutada ja saada rohelisi võrseid).

Sibul vajab kiireks idanemiseks valgust ja soojust. Kas meie rühmas on selline koht olemas? Kus see on? (aknalaual)

3. Lõpuosa.

Koolitaja: - Poisid, meie perenaine on väga rahul ja pakub mängimist. Kas soovite Vegetables Whigi mängida?

    Mäng "Köögiviljad"

Üks õhtu aias (lapsed kõnnivad ringis,

Naeris, punapeet, redis, sibul kätest hoidma)

Otsustas peitust mängida

Kuid kõigepealt seiske ringis.

Kohe arvutatud: (peata, loe)

Üks kaks kolm neli viis.

Peida paremini, peida sügavamale (küki)

No minge otsima!

(Juht otsib lapsi, arvab, kelle leidis.)

Eesmärgid: Kinnitada laste teadmisi sibula omadustest; õppige sibulaid mulda ja vette istutama.

Ülesanded:

Õpetused:

  1. Selgitage laste teadmisi selle kohta, millistest taimedest saab kasvatada.
  2. Täpsustage laste teadmisi sibulale iseloomulike tunnuste kohta
  3. Treenige lapsed sisse õiged nipid sibulate istutamine.

Arendamine:

  1. Arendada vaimseid protsesse.
  2. Arendada ja säilitada aktiivsust, algatusvõimet ja iseseisvust

kognitiivne tegevus.

Hariduslik:

1. Kasvatage soovi oma kätega kasvatatud sibulate eest hoolitseda.

Materjal: pirnid, maa, vesi.

Varustus: ühekordsed tassid, pulgad 20-25 cm, majoneesipurk, kastekann, luup, kangelane "Miks" .

Tunni-eksperimendi käik:

Õpetaja teeb mõistatuse.

Vanaisa istub sajas kasukas,
Kes ta lahti riietab
Ta valab pisaraid.
- Pirn.

Kasvataja: Teil on taldrikud laual, mis on kaetud salvrätikuga. Kas soovite näha, mis seal on?

Õpetaja: Siis teeme selle lahti. Kuid enne töö alustamist peame meeles pidama ohutuseeskirju:

  1. Ärge võtke sibulat ja mulda suhu.
  2. Ärge pistke määrdunud sõrmi suhu ja ärge hõõruge nendega silmi.

Kasvataja: korja sibul. Kas oskate öelda, mis värvi vibu on? (laste vastused)

Mis kujuga on tegemist? (laste vastused)

Puudutage seda sõrmega ja öelge: kas sibul on kõva või pehme? (laste vastused)

Nüüd lõikan sibula, lõhnan sibulat. Kuidas ta lõhnab? (laste vastused)

Miks sa nutad? (laste vastused)

Jah, sibul kipitab silmi ja ajab kõik nutma. Kes tahab end sibulaga hellitada? Kuidas sibul maitseb?

Lapsed: Sibul on mõru, kuid see on väga kasulik, selles on palju vitamiine.

Mis te arvate, mis juhtub sibulaga, kui see istutatakse vette või mulda? (laste vastused)

Õpetaja näitab tärganud sibulat.

Kas soovite proovida end aednike rollis ja kasvatada rohelist sibulat? Lõppude lõpuks on selles ka palju vitamiine.

Koolitaja: Proovime sibulat vette istutada. Kuid kõigepealt peame kindlaks määrama, kus on vibu ülaosa. Võtke suurendusklaas pihku ja vaadake hoolikalt pirni. Proovige kindlaks teha, kust roheline sibul kasvab?

Lapsed: Sibul on ladvaga, siit kasvab roheline sibul. (Näita)

Kasvataja: Aga pirni põhi on põhi. (Näita)Ütleme koos: "Donets" . (Lapsed kordavad) Uurige põhja luubiga. Mida sa näed?

Väikesed juured.

Kasvataja: Sibul tuleks istutada tagurpidi. Istutame ühe sibula veepurki.

Õpetaja palub ühel lapsel vett anda ja teisel kastekannu.

Vaata, ma kallan kastekannu vett purki. Nüüd peame sibula istutama. Tuletage mulle meelde, kuidas sibulat istutada. (laste vastused) Näita mulle, kus on vööri põhi? (lastesaade)

Õpetaja kutsub ühte lastest vibu istutama. (Laps istutab vibu)

Nüüd teeme pausi ja mängime mängu "Kasva, kasvata sibulat"

Sinust saab vibu ja mina istutan vibu maasse, alt alla. Kõik istusid maha. Nüüd võtan kastekannu ja kastan sibulat veega. Sibul hakkab kasvama, sellel on rohelised lehed. Roheline sibul muutub järjest suuremaks. Siin on meie roheline sibul. (Lapsed tõusevad)

Uksele koputatakse. Õpetaja tutvustab kangelast "Miks" ja küsib tema nimel, millega lapsed tegelevad. (laste vastused)

Siis ütleb õpetaja kangelase nimel, et ta teab teist võimalust sibulate istutamiseks (maha).

Kas soovite seda teada saada?

Tulge lauda. Võtke klaas, kulbid ja täitke klaas mullaga. Nüüd võtke sibul oma kätesse. Otsige üles vööri põhi. Sibul tuleks istutada tagurpidi. Tee pulkade abil maasse süvend, aseta sibul sellesse põhjaga alla ja suru maa tihedalt ümber sibula.

Õpetaja kiidab koos kangelasega lapsi tehtud töö eest.

Koolitaja: Mida on teie arvates vaja teha, et alustada rohelise sibula kasvatamist.

Õigesti. Võtke kastekann ja valage õrnalt. Ärge valage palju vett.

Õpetaja ütleb kangelase nimel: "Hästi tehtud! Te kõik tegite vibu istutamisega head tööd. Noh, minu jaoks on aeg, hüvasti, lapsed" .

Kasvataja: Paneme sibula aknalauale ja jälgime, kus kasvab sibul kiiremini vees või maa sees? Paneme pulgad sibulaga klaasidesse ja kui sibul on pulgaga sama kõrge, saab selle õhtusöögiks lõigata.

Õppetunni kokkuvõte.

Mida me kaalusime? (sibul)
Mis kujuga pirn on? (Ümar, ovaalne)
Mis see on: kõva või pehme? (tahke)
Kuidas sibul maitseb? (Mõru)

Kuidas sibulat istutada? (alt alla)

Millised tingimused on vajalikud haljastuse kasvamiseks? (Vesi)

Lapsed jälgivad sibulate kasvu ja salvestavad tulemused albumisse.

Dinara Atõševa
GCD "Sibulate istutamine" kokkuvõte

Vanuserühm: vanem

GCD teema: « Sibulate istutamine» .

Hariduse ja arengu suund (haridusvaldkond): kognitiivne areng.

Sihtmärk: tingimuste loomine kasvatamise ideede kujunemiseks Luke.

Ülesanded:

kujundada ideid sibula ehitusest, taimede kasvuks vajalikest tingimustest;

Arendada otsingutegevusi (katsetamine) ja intellektuaalne algatusvõime, suuliselt tulevaste muutuste planeerimise ja ennustamise oskus, kujutlusvõime ja Loomingulised oskused; oskus ehitada üles väidet, kasutada erinevaid kõneosi vastavalt nende tähendusele, kooskõlastada sõnu lauses;

Tutvustada lastele eakaaslaste ja täiskasvanutega suhtlemise elementaarseid üldtunnustatud norme ja reegleid, soovi saavutada tulemusi, osaleda ühises asjas.

Tegevused: kognitiiv-uuringud, kommunikatiivne, motoorne, mäng.

Organisatsiooni vormid: rühm, alarühm, üksikisik.

Lasteliikide rakendamise vormid tegevused: mängud kõne saatel, mõistatuste arvamine, katsetamine.

Varustus: pead Luke, plasttaldrikud, kandik, salvrätik, idandatud sibul, kast maaga, vesi, kastekann, põlled, tassid, labidad.

GCD edenemine

Kasvataja tegevus

I. Sissejuhatus

Poisid, mul on midagi salvrätiku all. Ja mida? Lahenda mõistatus. "Vanaisa istub, riietatud saja kasukaga, kes ta lahti riietab, ta valab pisaraid". Laste vastused.

Vaata kui palju Luke! Mis ta on? Ja mis värvi? Täna istutame sibulad mulda.

Kes teab, mis sellest välja kasvab Luke(laste vastused)

Vaatame idandatud sibulat. Mis värvi on idu (laste vastused)

Ida tipus Luke. Ja ka kl sibulal on juured.

Mille jaoks on sibul? Mis kasu sellest on (laste vastused)

Sibul aitab inimesi tervendada ja kes seda sööb, on tugev ja terve, sest see sisaldab palju vitamiine, lisaks tapab inimese organismis mikroobid.

Selleks, et sibul kasvaks, istutatakse sibul koos juurega maasse, idanemine üles.

II.Põhiosa

Kas soovite meie rühmas sibulat kasvatada? Meie istutame kummardus enda ja teiste meeste eest.

Mida selleks vaja on? Kast maaga on olemas, mida veel vaja on? Ja selleks, et mitte end määrida ja laudu mitte määrida, mida tuleb teha? õpetaja katab lauad õliriidega.

Kõigepealt peate tegema süvendi maasse ja sinna istutada sibul.

Otsige aadressilt sibula juured. Nüüd istuta pirn maasse.

Ütle mulle, millised tingimused on sibulate kasvamiseks vajalikud (laste vastused)

Tõepoolest – valgus, soojus ja vesi. Nüüd tuleb sibulaid kasta.

Nüüd pane sibul aknale, et see kiiremini idaneks.

Ja kastate iga päev ja jälgite, kuidas see kasvab.

Hästi tehtud ja nüüd eemaldame töökohad, meist saab sõbralik ringtants.

ümmargune tantsumäng "Lähme ringtantsule"

Siit tulevad rõõmsad inimesed aeda,

Peab kummardama taimüllatada kõiki ümbruskonnas.

Võtame labida, hakkame peenraid kaevama.

Kaevame kõik koos, istutame sibula.

Ei olnud aega taim, peame sibulat kastma,

Nad võtsid kastekannud pihku, kastsid sibulat.

Küpseta päikest, küpseta meie sibul.

Sibul kasvab suureks

Me sööme teiega!

III. Lõpuosa.

Poisid, mida me täna tegime? Siin me oleme poisid istutas palju sibulaid, saame vitamiine. Laste vastused.

Seotud väljaanded:

Kallid kolleegid! Tahan teile tutvustada tööd lastega noorem rühm. Lapsed esimest korda sisse lasteaed tegi sellist tööd. AT.

GCD "Sibulate istutamine" kokkuvõte. haridusvaldkond"kognitiivne areng" Laps ja ümbritsev maailm. Ülesanded: -Laienda vaateid.

GCD kokkuvõte vanemas vanuserühmas teemal: "Sibulate istutamine" Ülesanded: Kognitiivne: kinnistada laste teadmisi sibula ehitusest,.

Keskmise rühma kognitiivse uurimistegevuse õppetunni kokkuvõte "Sibulate istutamine" Teema: "Sibulate istutamine" Eesmärk: täiskasvanu ja laste ühise tunnetus- ja uurimistegevuse korraldamine. Ülesanded: - tutvustada.

Ökoloogiatunni "Sibulate istutamine" kokkuvõte (keskmine rühm)Ökoloogia õppetunni kokkuvõte. Teema: "Sibula istutamine" keskmine rühm. Kasvataja: Kolesnikova Jelena Mihhailovna. Ülesanded: Laienda.

Tunni "Sibulate istutamine" kokkuvõte Eesmärgid Arendada lastes uudishimu. Äratada lastes kognitiivset huvi sibula kasvatamise vastu. Õpetage lapsi eesmärke seadma. Õppige.

Tunni teema: Sibulate istutamine

Programmi sisu. Tutvustage lastele sibula omadusi: ümar, kõva, mõru, ajab nutma. Teatage, et saate sellest rohelist sibulat kasvatada, väga tervislik ja vitamiinikas. Õpetage lapsi istutama sibulaid mulda ja vette.

Rohelus vajab kasvamiseks vett.

Tunni materjal: sibulad vastavalt laste arvule ja õpetajale kast mulda, kulbid, majoneesipurk, kastekann.

Tunni edenemine

hooldaja. Lapsed, täna sain meie vanaisalt paki. Kas soovite näha, mis seal on?

Teeme siis lahti. Mis see on? Võtke igaüks sibul.

Kas oskate öelda, mis värvi vibu on?

Mis kujuga on tegemist? Näidake, kui ümmargune see on.

Puudutage seda sõrmega ja öelge: kas sibul on kõva või pehme?

Nüüd lõikan sibula, lõhnan sibulat. Kuidas ta lõhnab? (Kummardus.)

Miks sa nutad? Jah, sibul kipitab silmi ja ajab kõik nutma.

Kes tahab end sibulaga hellitada? Kuidas sibul maitseb? (Las lastel sibulat süüa.)

Sibul on mõru, kuid see on väga kasulik, selles on palju vitamiine.

See on sibul, kui istutad, siis kasvavad sellest rohelised lehed, roheline sibul. Roheline sibul on ka vitamiinirikas. Sibul on ladvaga (näitab seda), siit kasvab roheline sibul. Aga pirni põhi on põhi (näitab). Ütleme kõik koos – põhi.

Näita mulle, kus on su vibu põhi? Näita mulle, kust roheline sibul kasvab?

Sibul tuleks istutada tagurpidi. Istutame ühe sibula veepurki. Sveta, palun anna mulle purk. Seryozha ja annate kastekannu veega.

Vaata, siin ma kallan kastekannu vett purki. Nüüd peame sibula istutama. Kuidas ma sibulat istutan? Näita mulle, kus ta põhi on? Seryozha, pane sibul purki.

Aga sibulat võib ka mulda istutada.

Mängime teiega mängu "Kasva, kasvata sibulat".

Tõuske kõik püsti, sina oled vibu. Sibula istutan maasse, alt alla. Kõik istusid maha.

Nüüd võtan kastekannu ja kallan vett peale. Siin hakkab sibul kasvama, sellel on rohelised lehed. Kõik lapsed tõusevad vaikselt. Vibu muudkui kasvab ja kasvab. Roheline sibul muutub järjest suuremaks. Siin on meie roheline sibul.

(Koputab uksele. Vanaisa tuleb.)

Vanaisa. Tere lapsed! Kas sa said mu kingituse kätte?

hooldaja. Aitäh, vanaisa, vibu eest. Tahame selle istutada, et saaksime sellest õhtusöögiks rohelist sibulat kasvatada.

Vanaisa. Tule, ma aitan sind. Oskan sibulat kasvatada.

hooldaja. Lapsed, minge maaga kasti, võtke sibul. Otsige üles vööri põhi. Sellise põhjaga sibul on vaja mulda istutada. (Õpetaja näitab sibula istutamise vastuvõttu. Lapsed istutavad kordamööda iga oma sibulat.)

Vanaisa. Hästi tehtud. Täpselt nii, taim alt alla.

hooldaja. Vanaisa, mida me nüüd tegema peaksime?

Vanaisa. Ja nüüd, et sibul kasvaks, tuleb see kastekannu veega üle valada.

hooldaja. Olya, põldsibul. Kastke hoolikalt, ärge valage palju vett.

Vanaisa. Kõik said sibula istutamisega hästi hakkama, lihtsalt suurepärane. No ma pean minema.

Hüvasti, lapsed.

hooldaja. Poisid, mul on Lukovka mänguasi. Paneme selle oma vibu kõrvale ja vaatame, milline neist kõige kiiremini kasvab.

Tagasi

×
Liituge elwatersport.ru kogukonnaga!
Suheldes:
Olen juba elwatersport.ru kogukonnaga liitunud