Kehalise kasvatuse tund teemal "ringis kõndimine ja jooksmine". Kehalise kasvatuse tundide konspekt “Kõndimine ja jooksmine kolonnis ükshaaval Planeeri kehalise kasvatuse kõndimise konspekt

Telli
Liituge elwatersport.ru kogukonnaga!
Suheldes:

Tunni eesmärk:

Ülesanded:

Vaadake dokumendi sisu
"Kehalise kasvatuse tunni konspekt 1. klassile "Kõnni- ja jooksutehnika""

Abstraktne

õppetund edasi kehaline kasvatus 1 "B" klassi jaoks

Tunni teema: Kõndimine ja jooksmine.

Tunni eesmärk: kujundada kõndimise ja jooksmise põhiliigutuste korrektse sooritamise oskus.

Ülesanded:

Parandada motoorseid oskusi jooksmisel, hüppamisel;

Kiirus-jõu võimete arendamine;

Õuemängudes kiiruse ja osavuse kasvatamiseks: "Viisteist", "Hüppavad varblased", "Arva ära, kelle hääl";

Kasvatage distsipliini, sihikindlust, töökust.

Varud: sall.

Aeg: 45’

Asukoht: spordihoone keskkool №6 Buzuluk

Sisukokkuvõte oli: Kolmõkova I.V.

Tunni etapid

Annustamine

Organisatsioonilised ja metoodilised juhised

I.Sissejuhatav ettevalmistav osa

15

1. Tunni teema ülesehitus, tervitamine, sõnum.

Tere kutid! Tänasel tunnil kontrollime pöördeid, tegeleme kiiruse-tugevuse omaduste parandamisega.

Kuulan laste vastuseid.

Ma räägin valjult ja selgelt.

Tõsta T-särgid sisse, käed õmblustes, kontsad koos, sokid laiali.

2. Võitlusharjutused.

Klass, tõuse üles! Võrdne! Tähelepanu!

Vasakule! Üks kaks! Õige! Aeg kaks! Õige! Aeg kaks!

Klass, marss kohapeal! Vasak, vasak, üks, kaks, kolm...

Vasakule ümber marssi! Vasak, vasak, üks, kaks, kolm...

annan suuna õige suund.

Ma pean kontot.

3. Kõndimine ja selle sordid:

a) käed pea taga, varvastel;

b) käed vööl, kandadel;

c) käed õlgadeni, pikk samm;

Pane käed pea taha! Märts varvastel!

Ei mingit ülesannet!

Pane käed vööle! Marsi kannul!

Ülesanne puudub.

Klass, käed õlgadele, marsi pikal sammul!

Ei mingit ülesannet!

Hoiame distantsi.

Ärge painutage põlvi.

Kuulake partituuri.

Lõug on üles tõstetud.

Selg on sirgendatud.

Hoidke distantsi!

4. Jooksmine ja selle sordid:

a) vastuliikumine sissepoole;

b) käed pea taga, diagonaalselt;

Klass, aeglaselt jookse marss!

Pane käed vööle! Tagurpidi sissepoole märts Snake March!

Ei mingit ülesannet!

Pane käed pea taha! Diagonaalne märts!

Ülesanne puudub.

Jookse sokkides.

Joondus veerus.

Hoidke distantsi.

Ärge lõigake nurki.

Selg on sirgendatud.

5. Kõndimine koos hingamise taastamisega.

Klass, samm marss!

Tõmbame hinge tagasi!

Ühe korra käed läbi külgede üles – hinga sisse, kahe käega läbi külje alla – välja.

Hinga sisse, hinga välja, hinga sisse, hinga välja...

Sügav hingamine läbi nina.

Hingake aktiivsemalt välja suu kaudu.

6. Ava veerus.

Vasakul, kolme marsi kolonnis!

Vasak, vasak, üks, kaks, kolm ... (ma jätkan loendamist)

Juhendid paigas! Klass, peatu! Üks kaks!

Keskelt vasakule, külgsammudega külgedele seatud kätel paremale, lahti!

Õige!

Vasakul käed külgedele seatud lahtiste külgastmetega!

Rääkige selgelt, valjult, emotsionaalselt.

Joondage veerus vastavas suunas.

7. Välijaotlakompleks paigas ilma esemeteta

I.Lüüab

II. pea pöördub

III. Ringikujulised liigutused õlgades

IV.Keha pöörded.

V. Kere kaldub.

VI. Lunges.

VII. Mahi.

VIII. Poolkükid.

IX.Hüppamine.

Täna viime kohapeal läbi üldarendavate harjutuste kompleksi ilma esemeteta.

1 - käed ülespoole, venitage.

3-4 - sama

I.p. - lai hoiak, käed vööl.

1 - pöörake vasakule.

3 - 4 - sama paremale.

I.p. - seiske jalad laiali, käed õlgade vastas.

1 - 4 - ringjad liigutused edasi

5 - 8 - sama selg

I.p. - seiske jalad lahku, käed pea taga.

1 - pöörake vasakule.

3 - 4 - sama paremale.

1 - 3 - 3 vetruvat nõlva.

I.p. - seiske jalad lahus, käed vööl.

1 - vasak väljalangemine, käed ettepoole;

3 - 4 - sama õigus.

I.p. - seiske jalad lahku, käed ettepoole;

1 - max vasakult paremale;

3 - 4 - sama õigus.

I.p. – o.s.

1 - poolkükk, kepp ettepoole;

3-4 - sama.

I.P. - kitsas asend, käed vööl;

1 - 4 - kahel jalal hüppamine;

Klass, marss kohapeal! (ma loen).

Rääkige valjult, selgelt.

Et üles vaadata.

Siruta kõrgemale.

Pöörab otse küljele.

Selg on sirgendatud.

Selg on sirge.

Rohkem keerdumist.

Sügavam kalle.

Ärge painutage põlvi.

Sügavam sööst.

Rohkem max.

Varvas tõmmatakse.

Kõrgem jalg.

Käed sirguvad.

Selg on sirgendatud.

Hüppa varvastele.

Kõrgem jalg

8. Ümberehitamine kolonnis.

Klass, vasakult mööda vasakule veerus ükshaaval märts!

Rääkige valjult ja selgelt.

II. Põhiosa.

1. Relee "Jumper"

Meie esimene teatejooks "Hüppaja". Kuulake tähelepanelikult relee reegleid.

Osaleja jookseb joonele, hüppab 3 korda mis tahes viisil nööri otsa, paneb maha, jookseb tagasi, annab teatepulga üle järgmisele.

Võidab meeskond, kes täidab ülesande kiiremini ja teeb kõige vähem vigu.

Kas kõik saavad aru, kuidas mängida?

Hüppa tingimata 3 korda;

Jookse vasakpoolsel maamärgil ümber;

2. Relee "Madu".

Järgmine teatevõistlus tänases "Ussi" võistluses. Kuulake tema reegleid ja vaadake.

Esimene teatejooks "Madu". Kuulake tema reegleid ja vaadake.

Esimene osaleja alustab palliga, jookseb maoga ümber 3 kurika, naaseb joostes, annab teatepulga üle järgmisele jne.

Võidab meeskond, kes lõpetab esimesena.

Poisid, kas saate mängureeglitest aru?

Poisid, kas kõik on selge? Valmistuge märts!

Kui pall on kadunud, naaseb osaleja tagasi ja jätkab teatepulga kohast, kus varustus kaotsis;

Kui osaleja lõi keegli maha, peatub ta ja asetab selle oma kohale.

3. mäng "Jahimehed ja pardid"

Nüüd mängime natuke. Mängu nimi on "Jahimehed ja pardid". Poisid, kuulake reegleid.

Üks meeskondadest on “pardid”, teine ​​“jahimehed”. "Jahimehed" seisavad ridade taga ja pardid ridade vahel. "Jahimehed" viskavad palli, üritavad tabada "parte". Soolatud "pardid" on mängust väljas. Kui kõik "pardid" on märgistatud, vahetavad meeskonnad rolle. Võidab meeskond, kes lööb kõik "pardid" maha lühema ajaga.

Saidil 10-15 meetri kaugusel tõmmatakse 2 paralleelset joont;

aeg registreeritakse;

III. Lõpuosa.

1. Kokkuvõtete tegemine.

2. Kodutöö.

3. Organiseeritud lahkumine saalist.

Poisid, mida me täna tunnis tegime?

Poisid, tehke kodutööna kompleks 2.

Klass paremale! Vasakpoolse sammu marss!

Kuulan laste vastuseid.

Ma annan teile õige annuse.

Ma viin lapsed klassist välja.

Järgin distsipliini.

Plaan - 2. B klassi kehalise kasvatuse tunni kokkuvõte.

Valmistas ja viis läbi: õpetaja: Koreshkova S.V.

Teema: Jalutamine võimlemispink erinevate käte asenditega, (palliga).

Toimumiskoht: jõusaal.
Aeg: 40 min.
Programmi osa: võimlemine.
Varustus: võimlemispink, pallid, matid

Eesmärgid:
1) Õppige võimlemispingil õigesti kõndima.
Säilitage treeningu ajal tasakaal.
2) Areneda füüsilised omadused: kiirus, paindlikkus,

Moodustage õige kehahoiak.
3) Kasvatada üksteisega sõbralikke suhteid, kollektivismitunnet, sõpruskonda. Kasvatage tervislikke harjumusi.

Tundide ajal:

Ettevalmistav osa 5-10 min.
1. Rivi. Klass "Võrdne!", "Tähelepanu!", "Rahulikult!".
2. Aruande esitamine. Tervitused. Teema sõnum
3. Soojendus (kõndimine, hüppamine, jooksmine, kõndimine külgmine samm ringis, varvastel kõndides, kontsadel);
Jooksuvarud: (liigutuste koordinatsiooni arendamine, kehatüve lihaste, jäsemete tugevdamine)
Mäng: põõsa tagant ette vaatab kaval rebane. Me kavaldame rebase üle, jookseme varvastel.
jooksmine, sokkides;
sisse jooksma aeglane tempo;
4. Välijaotusseadmete kompleks (kuulidega);

Põhiosa 20 - 25 min.

5. Kõnnime võimlemispingil ilma esemeteta (õpetaja ettenäitamisel);
6. Kõnnime palliga võimlemispingil (õpetaja ettenäitamisel);
Kõndimise variandid: (liigutuste koordinatsiooni arendamine, kehatüve lihaste, jäsemete tugevdamine, õige kehahoiaku kujundamine)
Erinevate käteasenditega kõndimine vööl, õlgadele, ettepoole.
Palliga kõndimine väljasirutatud kätel, et säilitada õigusi, kehahoiakut.
Lõpuosa 5-7 min.
7. Õuemäng "Hüppa pallile"
8. Õppetunni kokkuvõtte tegemine. Joondamine. Klass "Võrdne!", "Tähelepanu!", "Rahulikult!".
Tunni hinded.
Ja nüüd kõnnime mööda terviseteed, rahustame keha, lõdvestame, toome pulsi normaalseks.
Jalutamine mööda "Tervise teed" (vaipadel)
Soovin teile kõigile head tervist ja rõõmsat tuju, kasvage tugevaks ja terveks. Korraldatud väljapääs saalist.

Ehitusharjutused.

Struktuuriharjutused on iga õppetunni lahutamatu osa.

Nende abiga moodustuvad õige rüht, saavutatakse õpilaste tähelepanu fookus tundide ainele. Drillharjutuste kasutamise kaudu kasvatatakse õpilasi: kujundatakse organiseeritust, distsipliini, rütmi- ja tempotunnetust ning ühistegevuse oskusi.

Drillharjutuste kasutamise mugavuse huvides on gümnaasiumi piirid konventsioonid. Need määratakse saali parema piiri suhtes, mille äärde ehitatakse tavaliselt enne tundide algust treeningrühm. Vastaskülge nimetatakse "vasakuks". Parempoolsest servast nimetatakse lühikest külge "ülemiseks piiriks" ja vastaskülge nimetatakse "alumiseks piiriks". Moodustuvad keskmised põiki- ja pikijooned, mis ristuvad äärmise parempoolse, vasaku, ülemise ja alumise keskkohaga ning üksteisega ristuvad, moodustavad saali keskpunkti. Külgjooned, ühendudes üksteisega, moodustavad järgmised nurgad: parem-ülemine, vasak-ülemine, parem-alumine, vasak-alumine.

Süsteemi sordid, süsteemi elemendid.

1. Süsteem on asjaosaliste väljakujunenud paigutus nende ühistegevuseks.

2. Joone nimetatakse süsteemiks, kus õpilased on paigutatud kõrvuti samale reale.

3. Külg on moodustumise parem ja vasak ots. Pööramisel külgede nimed ei muutu.

4. Eesmine – süsteemi pool, mille poole asjaosalised on silmitsi.

5. Tagumine – süsteemi esikülje vastas olev külg.

6. Intervall on kaugus piki esiosa asjaosaliste vahel,

7. Süsteemi laius - esikülgede vaheline kaugus.

8. Kolonn on süsteem, kus asjaosalised seisavad üksteise ees kukil.

9. Kaugus on asjaosaliste vaheline sügavus.

10. Moodustise sügavus on kaugus eesolijast (esimesest reast) taga seisjani (viimase reani) kolonnis.

11. Kaherealine süsteem - ühes liinis osalejad paiknevad teise liini asjaosaliste kuklas.Jooni nimetatakse esimeseks ja teiseks.

12. Rida – kinni, seisavad kaherealises moodustises üksteise pea taga.

14. Trailing – kaasatud, liigub veerus viimasena

Käskude hääldamise põhireeglid.

1. Käsklused jagunevad eel- ja täidesaatvateks / „Samm – märts!“, „Paremale!“ / Kuid on ainult täidesaatvad käsud / „Võrdne!“, „Tähelepanu!“/.

2. Mis tahes eelmeeskond asjaosalised võtavad stendi "Tähelepanu!" positsiooni.

3. Ümberehitamiseks käsklusi andes tuleb esmalt nimetada formatsioon, seejärel liikumissuund ja teostamisviis.

Kõik lahinguharjutused võib jagada järgmistesse rühmadesse:

1. Hooned.

2. Võitlustehnikad kohapeal.

3. Ümberehitused kohapeal.

4. Liikumisviisid.

6. Ümberehitamine liikumises.

7. Avamine ja sulgemine.

1. Hooned.

1. Tundide alustamiseks tuleb ehitada rühm. Selleks on teatud käsud:

1 Joondamine. Rivistumiseks peab õpetaja seisma näoga ettepoole asendis "tähelepanu" kohas, kus parempoolne peaks seisma ja andma käskluse "üks / kaks, kolm jne / rida - püsti" ! Rühm rivistub temast vasakule.

2 Hoone kolonnis. Antakse käsk: "Veergus ükshaaval / kaks, kolm jne / - püsti!".

Õpetaja on samal ajal käsu andmisega tähelepanu keskpunktis ühe sammu kaugusel kohast, kus juhendaja peaks seisma. Rühm rivistub õpetaja selja taha.

3 Ringi ehitamiseks öelge: "Seisa ringis."

2. Ehitustehnikad kohapeal.

1. "Võrdne!" Kõik, välja arvatud selle käsu parem tiib, pööravad oma pea paremale, nii et kõik näevad neljanda inimese rinda, pidades end esimeseks.

2. "Tähelepanu!". Selle käsu korral peate seisma rivis sirgelt, ilma pingeteta, kontsad koos, sokid asetatud piki esijoont jala laiusele.

3. "Rahulikult!" Selle käsu peale peate vabalt seisma, nõrgendades paremat põlve või vasak jalg, aga ära lahku kohast ega räägi,

4. "Paremale / vasakule / - rahulikult!". Seda käsku rakendatakse avatud süsteemis. Asjaosalised panid nimetatud jala sammu kõrvale, jaotades keharaskuse mõlemale jalale ja panid käed selja taha.

5. "Pane kõrvale!" Antud käsu puhul kehtib eelnev säte.

6. "Vasakule!". Asjaosalised pööravad vasaku käe poole

vasak kand ja parem varvas / üks / ja asetage parem vasakule, langetades täisjalale / kaks /.

7. "Paremale!". Õpilased pöörduvad küljele parem käsi paremale kannale ja vasakule varbale / üks / ja pane vasak paremale / kaks /.

8. "Ümberringi!" Pööre tehakse vasaku käe suunas vasakul kannal, parem varvas 180 / korda / ja asetatakse parem jalg vasakule /kaks/.

3. Ümberehitused kohapeal.

1. Ümberehitamine ühelt liinilt kahele. Esiteks antakse käsk: "Esimesel - teisel - lahenda!". Seejärel antakse käsk: "Kahe rea sisse - ehitage!". Selle käsuga astuvad teised numbrid sammu vasakule /üks/, kusjuures parempoolne on esimeste numbrite /kaks/ taha ja asetavad vasaku /kolm/. Õppides on vaja anda arv 1,2,3. Tagurpidi ümberehitamise ajal antakse käsk: "Ühes reas - ehita!". Selle käsu korral astuvad teised numbrid sammu vasakule küljele / üks /, paremale edasi / kaks / ja panevad vasaku ühe / kolm /.

2. Ümberehitamine ühelt liinilt kolmele. Antakse käsk: "Kolm-arvuta!"

Siis teine ​​käsk: "Kolmes reas - rivistama!" Selle käsu peale seisavad teised numbrid paigal, esimesed numbrid astuvad paremaga / ühega sammu edasi, vasakuga küljele / kaks / ja, pannes parema vasakule / kolm /, seisavad numbri ees. teised numbrid. Kolmandad numbrid astuvad vasakuga /üks/ sammu tagasi, paremaga küljele /kaks/ ja, pannes vasaku jala /kolm/, seisavad teiste numbrite kuklasse. Pööratud ümberehitamiseks antakse käsk: "Reastage ühte ritta!". Ümberehitamine toimub vastupidises järjekorras.

3. Ümberehitamine joonelt "ääred".

Olenevalt sellest, kui palju auastmeid on vaja ehitada ja antakse vastav käsk: "On 9, 6.3 paigas - settle!". - Teine meeskond: "Arvutuse sammu järgi - marss!"

Asjaosalised valivad sammude arvu, mida nad peaksid astuma, ja panevad jalga. Õpetaja teeb loenduse hetkeni, mil esimene rida paneb jala /loendus 7 või 10/. Tagurpidi moodustamiseks antakse käsk: "Ring!", Ja siis: "Sammumarsiga oma kohtadele!". Selle käsu peale pööravad kõik rivist lahkujad ringi, lähevad ühes reas oma kohtadele ja teevad ringi.

4. Ümberehitamine ühest sambast kolmeks "astanguks".

Pärast kolme esialgset arvutamist antakse käsk: "Esimesed numbrid on kaks / kolm, neli jne / sammud paremale, kolmandad numbrid on kaks / kolm, neli jne / sammud vasakule, samm marss!" Ümberehitamine toimub järk-järgult. Tagurpidi ümberehitamiseks antakse käsk: "Sammuga oma kohtadele - marss!" Ümberehitamine toimub järk-järgult.

4. Liikumisviisid.

1. Kohapeal kõndimine. Meeskond: "Kohale samm – marss!" /sõna "marss" hääldatakse lühidalt/. "Juhendab, paigas!", Seda serveeritakse siis, kui liikuv rühm peab olema suletud ühe sammu kaugusel, kuna liikumisel harjutusi sooritades on vahemaa tavaliselt suurem. Käsklusele: "Kohapeal" näitavad kõik asjaosalised kohapeal sammu, olenemata nende vahemaast.

2. Üleminek paigal kõndimiselt liikumisele. Meeskond: "Õige!" serveeritakse vasaku jala all, misjärel jäetakse parem samm vahele ja vasaku jalaga alustatakse edasiliikumist.

3. Lõpeta liikumine. Meeskond: "Klass. Stopp!" serveeritakse vasaku jala all, misjärel tehakse samm paremaga ja kinnitatakse vasak jalg.

4. Kõndimine. Käsk: "Samm-marss!" serveeritakse mis tahes kohast liikumiseks. Liikumine algab vasaku jalaga. Meeskond: "Tavaline samm – marss!" Seda kasutatakse muud tüüpi kõndimisel, jooksmisel ja liikumisel harjutuste sooritamisel. Täitevkäsk sooritatakse vasaku jala all.

5. Võitlussamm. Samm. Mille puhul tuleks jalg välja võtta 15-20 cm põrandast, hoides jalga horisontaalselt, asetada jalg kogu jalale, käsi ettepoole liigutades painutage neid nii, et käed tõusevad peopesa laiusele üle jala. vöökoht, tagasi liikudes sirgub käsi ja tõmbub sissetõrkeni tagasi õlaliiges. Antakse käsk: "Võitlussamm – marss!"

sisse. Sammu pikkuse ja liikumiskiiruse muutus. Käsklused: "Laiem samm!", "Lühem samm!", "Rohkem samm!", "Re-zhe!".

7. Üleminek sammult jooksule ja tagasi. Antakse käsk: "Jookse – marss!" Jooksult sammule liikudes antakse käsk: "Samm-marss!". "Märtsi" serveeritakse parema jala all

5. Liikumissuuna muutus.

1. Ringi liikumine. Käsk: "Vasakule / paremale / sammust mööda minnes - marss!" Kui käsk antakse liikumise ajal, siis täitevkäsk " märtsil!" tuleb serveerida samba liikumise ristumiskohas saali piiridega.

2. Diagonaalne liikumine. Antakse käsk: Diagonaalselt – marss!

3. Liikumine vastupidises suunas. Antakse käsk: "Vastupidises suunas paremale / vasakule / samm - marss!". Veergude vaheline intervall on üks samm. Vastuliikumine sisse- või väljapoole toimub kahes veerus. Meeskond; "Tagurda sisse / välja / marss!".

4. Madu liikumine. Mitut järjestikust vastuliikumist nimetatakse maoks. Mao suuruse määrab Meeskonna esimene vastukäik: "Tagurpidikäik vasakule / paremale sammule - marss!", "Madu-marss!"

5. Liikumine spiraalis. Käsk: "Spiraalis - marss!". Täitevkäsk antakse ühes saali keskel. Spiraalist väljumisel antakse käsk; "Vastupidises suunas - marss!", Või "Ring - marss!",

6. Avatud ahela liikumine. Ringi liikudes antakse käsk: "Suure lahtise aasaga vasakule - marss!". Selle käsu peale pöörab juht vasakule ja liigub saali vastaspiirile, seejärel liigub ühe sammu kaugusel vasakule, kolonni ristumiskohas läbivad nad ühe.

6. Ümberehitamine liikumises.

1. Ümberehitamine kolonnist ükshaaval kahe-, kolme- jne kolonniks. pöördega liikumises. Kui rühm liigub ringi vasakule, antakse reeglina saali ülemisele või alumisele piirile käsk: "Kahe-kolmelises jne kolonnis / vasakule - marss!" Pärast esimese kahekümne keeramist teevad järgmised ise pöörde. Tagurpidi ümberehitamiseks antakse käsud: "Paremale!", "(vasakule ümbersõidule; vasakule, veerus ükshaaval) samm-marss!".

2. Kolonnist ükshaaval ümberehitamine kahe-, nelja-, kaheksapealisteks kolonnideks purustamise ja segamise teel. Ümberehitamine toimub liikvel olles. Käsklus: "Läbi keskuse - marss!", Reeglina antakse ühes saali keskel. Käsklus: "Kolonni sisse ükshaaval paremale ja vasakule ümber - marss!" Selle käsu korral lähevad esimesed numbrid paremale, teised numbrid vasakule mööda. Meeskond: "Kaheliikmelises kolonnis läbi keskuse – marss!" Käsk antakse siis, kui sambad kohtuvad keset saali, kus algas ümberehitus. Jätkates purustamist ja vähendamist, saate ehitada nelja, kaheksa jne kolonne. Vastupidist taastamist nimetatakse lahjendamiseks ja ühendamiseks. Näiteks kahest veerust ümberehitamine ühe veeruks. Käsklused: "Veergude kaupa ükshaaval paremale ja vasakule, sammust mööda minnes - marss!" Selle käsu korral läheb parem veerg paremale, vasak - sobib. Kui veerud kohtuvad vastaskeskel, antakse käsk: "Veerbasse, ükshaaval läbi keskuse - märts!".

7. Avamine ja sulgemine.

1. Käsklused: "Nii palju samme paremale / vasakule / keskelt. "Ava!" Kui astmete arv pole märgitud, siis tehakse avamine ühe sammu võrra. Kõik, välja arvatud õpilane, kellelt avatakse, pöörake paremale / vasakule / ja olles nii palju edasi liikunud, et partnerite vahe on etteantud sammude arv, pööratakse näoga ette. Pärast käsu andmist loeb õpetaja kaks korda kahe kuni kõik võtavad oma koha ridades. Sulgemiseks antakse käsk: "Vasakule / paremale, keskele / sulgeda!". Kõik toimingud sooritatakse vastupidises järjekorras. Sama avamist saab sooritada ka jooksmisega. Kui käsk on antud, lisatakse sõna: "jooksmas".

2. Lisatud sammudega avamine toimub vastavalt. Käsk: "Keskelt paremale / vasakule / kaks / kolm jne / astmed lahti külgsammudega!". Pärast käskluse andmist hakkab õpetaja kahekaupa lugema kuni avamise lõpuni. Välimised veerud hakkavad avanema ja seejärel järjestikku, iga kahe järel, ülejäänud sisenevad. Sulgemiseks antakse käsk: "Keskele paremale / vasakule / külgsammudega, som-knis!" Kõik veerud hakkavad sulguma samal ajal. Õpetaja loeb kahe võrra kuni sulgemise lõpuni.

Teema: Kõndimine ja jooksmine
Eesmärk: - harjutada kõndimist ja jooksmist, astudes üle esemete,
- korrake moodustumist reas,
- Kasvatage üksteise suhtes sõbralikku suhtumist.
- arendada paremale ja vasakule hüpates pööramise oskust,
- treeningu tasakaal
- kasvatada rahulikkust ja tähelepanelikkust
Tundide ajal.
I Sissejuhatus.
Ehitamine joonele, joondus sokkidele.
Kolonnis ükshaaval kõndides, õpetaja märguandel pöörake teises suunas.
Kolonnis käimine ükshaaval üle nööride astumisega.
Kõndimine ja jooksmine igas suunas.
Ümberehitamine kolmeliikmelises kolonnis.
II. Põhiosa.
Ehitamine, kehaasendi ja joonduse kontrollimine.
1. Üldarendavad harjutused.
2. Peamised liigutuste tüübid:
asjade vahel kõndides
a) üksteisele pallide viskamine, lapsed seisavad rivis 2 m kaugusel;
b) nööri alla pugemine (kõrgus 50 cm).
Õpetaja märguande peale: "Viska maha!" ühe joone lapsed viskavad altpoolt kahe käega palle teisele joonele (10-12 korda). Seejärel viskavad nad põlvili kahe käega palle pea tagant.
Õpilased roomavad rühmas nööri alla, käega põrandat puudutamata (2-3 korda). Kahe nagi vahele on venitatud nöör. Esimene õpilaste alarühm roomab nööri alt läbi. Esimene õpilaste alarühm roomab 3-4 korda järjest, seejärel esineb teine ​​alarühm; c) võimlemispingil kõndimine pöördega keskel (2-3 korda). Seda teostavad kaks reast veergu.
3.mänguharjutus"Käsi - istuge." Mängijad rivistuvad kahte ritta. Igale reale määratakse juht, ta seisab esimese mängija vastas (1 m kaugusel, mida tähistab nöör, kriit või muu mugav orientiir). Märguande peale viskab juht palli oma rivis esimesele. Pärast palli kätte saamist viskab laps selle juhile ja istub (jalad ristis). Sõitjad viskavad palli teisele, kolmandale mängijale jne. Saanud palli oma meeskonna viimaselt mängijalt, tõstab juht selle üles ja kõik tema rivi liikmed tõusevad kiiresti püsti. Võidab võistkond, kelle juht tõstis esmalt palli ja kõik lapsed suutsid kiiresti püsti tõusta. Mänguharjutust korratakse veel üks kord.
.Mobiilimäng "Rod". Lapsed seisavad ringis. Ringi keskel on õpetaja. Ta hoiab kätes köit, mille otsa on seotud liivakott, ja pöörab seda ringikujuliselt maapinnast (põrandast) kõrgemal ning lapsed hüppavad püsti, püüdes takistada koti jalgu puudutamast. Kõigepealt pead näitama, kuidas põrgatada (jõuliselt põrandalt maha lükata ja jalad sättida). Mängu ajal pöörab õpetaja tähelepanu õige täitmine põrgatamine - see on mingil määral lastele mõeldud meelelahutus.
Mobiilimäng "Ära jää põrandale" Õpetaja märguandel peavad lapsed ronima esemete peale ilma põrandale jäämata ning valitud lõks püüab kinni need, kel polnud aega tampil ronida. Tabatud istuvad kõrval. Pärast kahte või kolme kordust valitakse uus lõks III. Lõpuosa
Kolonnis ükshaaval kõndimine.
Madala liikuvusega mäng "Meelelahutajad". Lapsed muutuvad ringiks. Üks mängijatest valitakse meelelahutajaks. Ta seisab ringi keskel. Lapsed lähevad ringis paremale või vasakule ja ütlevad: ühtlases ringis,
Üksteise järel
Me läheme samm-sammult.
Jääge sinna, kus olete
koos
Teeme... niimoodi.
Teksti lõpus lapsed peatuvad. Meelelahutaja näitab mis tahes liikumist, mängijad kordavad seda. Meelelahutaja asendab üks lastest ja mäng jätkub. Iga meelelahutaja peab ise välja mõtlema liigutuse, mida pole veel näidatud.
Madala liikuvusega mäng "Arva ära, kelle hääl"
Juht seisab saali keskel ja sulgeb silmad. Lapsed moodustavad ringi, kõnnivad ringi ja ütlevad:
Kogunesime ühtlaseks ringiks
Pöörame korraga ringi, aga kuidas me ütleme "Skok- skok- skok»,
Arva ära, kelle hääl!
Sõnad "Skok-skok-skok" hääldab üks laps õpetaja korraldusel. Juht peab ära arvama, kes mängijatest ütles, siis saab temast juht.

  1. . Põhiosa.

1. Üldarendavad harjutused.

2.Peamised liikumisviisid:

Õpetaja märguande peale: "Viska maha!" ühe joone lapsed viskavad altpoolt kahe käega palle teisele joonele (10-12 korda). Seejärel viskavad nad põlvili kahe käega palle pea tagant.

4.Mobiilimäng "Õng". Lapsed seisavad ringis. Ringi keskel on õpetaja. Ta hoiab kätes köit, mille otsa on seotud liivakott, ja pöörab seda ringikujuliselt maapinnast (põrandast) kõrgemal ning lapsed hüppavad püsti, püüdes takistada koti jalgu puudutamast. Kõigepealt pead näitama, kuidas põrgatada (jõuliselt põrandalt maha lükata ja jalad sättida). Mängu ajal pöörab õpetaja tähelepanu põrgatamise õigele sooritamisele - see on mingil määral lastele puhkus.

  1. . Lõpuosa.

Üksteise järel

Me läheme samm-sammult.

Jääge sinna, kus olete

koos

Teeme... niimoodi.

Vaadake dokumendi sisu
"Kehalise kasvatuse tund" Kõndimine ja jooksmine üle esemete astumisega. »

Teema: Kõndimine ja jooksmine koos üle esemete astumisega.

Eesmärk: - harjutada kõndimist ja jooksmist, astudes üle esemete,

Korda moodustamist reas,

Korrake palli üksteisele viskamist,

Treenige nööri all roomamist ja stabiilse tasakaalu säilitamist kõrgendatud toel,

Kasvatage üksteise vastu lahkust.

Tundide ajal.

I Sissejuhatav osa.

    Ehitamine joonele, joondus sokkidele.

    Kolonnis ükshaaval kõndides, õpetaja märguandel pöörake teises suunas.

    Ükshaaval kolonnis kõndimine, astudes üle üksteisest 40-50 cm kaugusele asetatud nööridest. Pärast seda, kui veerus sulguv laps läbib nöörid, antakse käsk nööridest läbi joosta.

    Kõndimine ja jooksmine igas suunas.

    Ümberehitamine kolmeliikmelises kolonnis.

II . Põhiosa.

1. Üldarendavad harjutused.

2.Peamised liikumisviisid:

a) üksteisele pallide viskamine, lapsed seisavad rivis 2 m kaugusel;

b) nööri alla pugemine (kõrgus 50 cm).

Õpetaja märguande peale: "Viska maha!" ühe joone lapsed viskavad altpoolt kahe käega palle teisele joonele (10-12 korda). Seejärel viskavad nad põlvili kahe käega palle pea tagant.

Õpilased roomavad rühmas nööri alla, käega põrandat puudutamata (2-3 korda). Kahe nagi vahele on venitatud nöör. Esimene õpilaste alarühm roomab nööri alt läbi. Esimene õpilaste alarühm roomab 3-4 korda järjest, seejärel esineb teine ​​alarühm; c) võimlemispingil kõndimine pöördega keskel (2-3 korda). Seda teostavad kaks reast veergu.

3.Mänguharjutus "Käsi - istuge." Mängijad rivistuvad kahte ritta. Igale reale määratakse juht, ta seisab esimese mängija vastas (1 m kaugusel, mida tähistab nöör, kriit või muu mugav orientiir). Märguande peale viskab juht palli oma rivis esimesele. Pärast palli kätte saamist viskab laps selle juhile ja istub (jalad ristis). Sõitjad viskavad palli teisele, kolmandale mängijale jne. Saanud palli oma meeskonna viimaselt mängijalt, tõstab juht selle üles ja kõik tema rivi liikmed tõusevad kiiresti püsti. Võidab võistkond, kelle juht tõstis esmalt palli ja kõik lapsed suutsid kiiresti püsti tõusta. Mänguharjutust korratakse veel üks kord.

4.Mobiilimäng "Õng". Lapsed seisavad ringis. Ringi keskel on õpetaja. Ta hoiab kätes köit, mille otsa on seotud liivakott, ja pöörab seda ringikujuliselt maapinnast (põrandast) kõrgemal ning lapsed hüppavad püsti, püüdes takistada koti jalgu puudutamast. Kõigepealt pead näitama, kuidas põrgatada (jõuliselt põrandalt maha lükata ja jalad sättida). Mängu ajal pöörab õpetaja tähelepanu põrgatamise õigele sooritamisele - see on mingil määral lastele puhkus.

III . Lõpuosa.

Madala liikuvusega mäng "Meelelahutajad". Lapsed muutuvad ringiks. Üks mängijatest valitakse meelelahutajaks. Ta seisab ringi keskel. Lapsed lähevad ringis paremale või vasakule ja ütlevad: ühtlases ringis,

Üksteise järel

Me läheme samm-sammult.

Jääge sinna, kus olete

koos

Teeme... niimoodi.

Teksti lõpus lapsed peatuvad. Meelelahutaja näitab mis tahes liikumist, mängijad kordavad seda. Meelelahutaja asendab üks lastest ja mäng jätkub. Iga meelelahutaja peab ise välja mõtlema liigutuse, mida pole veel näidatud.

Tagasi

×
Liituge elwatersport.ru kogukonnaga!
Suheldes:
Olen juba elwatersport.ru kogukonnaga liitunud