Kehakultuuri tunni konspekt GBPOU TMB-s nr 67
1PK9 rühma õpilastele. Kuupäev: 02.10.2017.
Lektor: Sorokin Sergei Nikolajevitš
Teema: Areng ja täiustamine motoorseid omadusi
Sihtmärk:. Motoorsete omaduste arendamiseks korrake, süstematiseerige klasse.
Tunni eesmärgid :
1. Kehakultuuri ja TRP kompleksi populariseerimine.
2. Arendage rühmas ühtekuuluvust.
3. Arendage koordinatsioonivõimed
4. Parandage üldist füüsiline treening TRP standardite läbimiseks.
Tunni tüüp - praktiline õppetund
Tunni tüüp - kehaliste harjutuste tugevdamise tund
Interdistsiplinaarne suhtlus – eluohutus, muusika.
Inventuur : matid, raskused, hüppenöör, pingid, rõngad, korvpallid, koonused, vile, sülearvuti, kõlarid
Asukoht : Jõusaal tehniline kool.
Ajakulu : 4 õppetundi (45min).
Õpetaja: Sergei Nikolajevitš Sorokin.
Annustamine | Organisatsioonilised ja metoodilised juhised. |
||
I | Ettevalmistav osa | 15 minutit | |
Ehitus, tervitus nimeline kõne TV juhendamine. Õpilaste allkiri ajakirjas Tunni teema ja eesmärkide kajastamine | Pöörake tähelepanu kehahoiakule. |
||
Kõndimine ja selle sordid kolonnis ükshaaval saalis. | Pöörake tähelepanu kehahoiakule. Pöörake tähelepanu kaugusele. |
||
Isegi jooksmine: a) kolonnis saalis ükshaaval b) madu; sisse) külgmised sammud d) puusa kõrge tõusuga. e) sääre tagasi piitsutamine; f) külgsammud üleshüppega ja palli blokeerimise imitatsioon võrgu lähedal. | Hingamise kontroll Distantsi hoidmine Täitmise täpsus Tõstke oma reie põrandaga paralleelsesse asendisse. hoia distantsi |
||
Kolonnis ükshaaval kõndimine, säilitades samal ajal saali ümber distantsi. | Tõstke käed üles - hingake sisse, langetage käed alla - hingake välja. |
||
ORU. Ehitamine ringis | Pärast õpetajat näitab iga õpilane harjutust päripäeva. |
||
1..I.P.-jalad õlgade laiuselt. Pintslid on ühendatud. Ringikujulised liigutused randmeliigeses. 2. Ringikujulised liigutused sisse küünarliiges. 3. Ringikujulised liigutused sisse õlaliiges 4.I.P - jalad õlgade laiuselt.Parem käsi pöörleb ette, vasak taha. Siis vasak edasi ja parem tagasi. 5. Käte pööramine ettepoole vaheldumisi, esmalt ühes, siis teises suunas. 6. I.P - jalad õlgade laiuselt, paremal käsi üles, jäetud vööl. Kallutab vasakule ja paremale. 7.I.P - jalad õlgade laiuselt. Pange oma peopesad põlvedele. Pööramine sisse põlveliiges peopesa survega 8. Väljalangemine vasaku jalaga võimalikult ettepoole. Vedrulised liigutused. Kükitage parem jalg ette. Vedrulised liigutused. 9. I.P - jalad võimalikult laiad. Käed küünarnukkidest kõverdatud. Kordade loendamisel, mil me tõstame käed üles, kummardume tagasi, kahe, kolme loendamisel teeme ettekõverdusi 10. I.P. – jalad õlgade laiuselt. painutada parem jalg põlves ja tee kaheksa ringjad liigutused reie sissepoole, seejärel kaheksa ringikujulist liigutust väljapoole. Tehke sama vasaku jalaga. | 8 korda paremale ja 8 korda vasakule 8-10 korda edasi, kaheksa korda tagasi 8-10 korda edasi, 8 korda tagasi. 8-10 korda ühes suunas ja 8-10 korda teises suunas | Veenduge, et keha ei kaldu ettepoole Selg sirge Tee kalle võimalikult madalaks. Rakendage põlveliigesele survet Ärge painutage jalgu põlveliiges. Püüdke hoida tasakaalu |
|
II | Põhiosa | 25 min | |
1 . | |||
Määratud sõltuvalt jaamade arvust. .. Harjutusi sooritatakse paaris või ükshaaval. 1 jaam- kükid 2 jaam- kätekõverdused 3 jaam- torso tõstmine konksus olevate jalgadega Rootsi müür. 4 jaam- jõutõmbed kangil 5 jaam- hüppenöör. 6 jaam- rõhuasetus kükitamine, rõhk lamades hüppel. 7 jaam- I.P - jalad õlgade laiuselt, seiske pingi ees, astuge käed pingil ette, seejärel astuge tagasi algasendisse. 8 jaam- töötage paaris, visates üksteisele topispalli. 9 jaam- 16 kg raskuse tõstmine. Hantlitega tüdrukud (2 kg) sirutavad käed külgedele 10 jaam- väljalangemine vasaku jalaga ettepoole, käed vööl. Kaks vetruvat liigutust. Pärast teist vetruvat liigutust hüppel vahetame jalga. Kordame harjutust. | 5 korda paremale, 5 korda vasakule | Kükitades tõsta käed ette. Veenduge, et teie selg oleks sirge Rõhuga risttalale. Veenduge, et teie lõug oleks riba kohal. Palli vastu võttes kõverda käed küünarnukist. Vahetame käsi iga viie kettlebelli tõstmise järel. Selg on sirge, käed ettepoole paralleelselt põrandaga. Selg sirge |
|
teatevõistlused | |||
1. Jooksmine (pääs teatepulk) . Osalejad jagunevad kahte meeskonda. Nad istuvad pinkidel kuklasse. Marsikäsklusel jookseb iga osaleja riiuli juurde, jookseb selle ümber ja jookseb pingi tagumise otsa otsa, jookseb selle ümber ja jookseb uuesti nagi juurde, jookseb selle ümber, jookseb pingi otsa, jookseb selle ümber ja annab kepi ees olevale inimesele edasi. Soolatud osaleja teeb samu toiminguid. 2.Viska tennise pall. Marsikäsklusel jookseb iga osaleja kindlale joonele, viskab palli seina, püüab selle kinni ja jookseb pall käes järgmise osaleja juurde ning söödab palli talle Järgmine osaleja teeb sama. 3. Hüppenöör. Käsklusel “Märtsi” jookseb esimene osaleja köie juurde, hüppab sellest 4 korda üle, paneb köie paika, jookseb ümber nagi ja jookseb järgmise osaleja juurde, tervitab teda käest ja istub tagasi. neli." süstikjooks». Käsklusel “Märtsi” jooksevad esimesed osalejad esimese valge jooneni ja puudutavad seda käega, siis jooksevad tagasi ja puudutavad käega stardijoont, siis jooksevad ja puudutavad käega teist joont, siis jooksevad tagasi ja puuduta uuesti stardijoont ja jookse leti juurde, jookse selle ümber ja naaseb joostes tagasi, tervitab seltsimeest käest kinni ja istub tagasi. jne 5. Ühel jalal hüppamine. Osalejad hüppavad ühel jalal püsti, jooksevad selle ümber ja tulevad tagasi joostes. 6. "Mootor". Käsklusel “Märtsi” jooksevad osalejad leti juurde, jooksevad selle ümber ja tulevad tagasi. Ta võtab teise osaleja käest ja mõlemad, olles juba käed kokku löönud, lähevad ümber leti, tulevad tagasi ja teine osaleja võtab kolmanda ja juba kolme käest jooksu ja läheb ümber leti. Nad tulevad tagasi, võtavad neljandal osalejal käest kinni ja teevad sama kell neli. Kui meeskonnas on rohkem kui viis inimest, siis seotakse maksimaalselt neli inimest. 7. Röövik. Iga võistkonna osalejad istuvad üksteise järel neljakäpukil, panevad parema käe istuja ette õlale. Käsklusel “Märtsi” hakkavad nad neljakäpukil liikuma, kuni viimane osaleja ületab teise valge joone. Teatejooksu tulemuste kokkuvõtmine. | Aeg 2 min kuni 3 min 1 min kuni 2 min | Rühm on üles ehitatud veergudena Võidab meeskond, kes läbib teate esimesena. Pöörake tähelepanu sellele, et vise oli joonelt. Kui palli kinni ei püüta, peate palli enda kätte võtma ja viskekohta tagasi pöörduma. Veenduge, et köis oleks paigas. Puudutage joont käega Võidab meeskond, kes läbib teate esimesena. Saate hüpata ükskõik millisel jalal Ärge vabastage käsi. Parovozikis kuni 4 inimest Võidab meeskond, kes läbib teate esimesena. Ärge võtke kätt ees oleva inimese õlalt Võidab meeskond, kes läbib teate esimesena. |
|
III | Lõpuosa | 5 minutit | |
Hoone Kokkuvõtteid tehes Ringides kõndimine hingamise taastumisega Kokkuvõtteid tehes. Kodutöö. Tehke välisjaotusaparaat samasuguseks nagu tunnis. Organiseeritud hooldus. | Hoidke distantsi. |
Hindamiskriteerium:
5. klass - harjutus sooritati vastavalt ülesandele, korrektselt, pingevabalt, enesekindlalt. Õpilane näitas teadmisi teatejooksust, oskust kasutada õpitud harjutusi individuaalsete ja kollektiivsete eesmärkide kiireks saavutamiseks.
4. klass - harjutus sooritati vastavalt ülesandele, korrektselt, kuid teatud pingega, mitte piisavalt enesekindlalt, teatejooksudes näitas õpilane reegleid, kuid ei ole piisavalt enesekindel, et kasutada õpitud liigutusi võimalikult kiire tulemuse saavutamiseks .
klass 3- harjutus sooritati õigesti, kuid mitte piisavalt täpselt, suure pingega, tehti pisivigu.
Hinnates valmisolekut füüsiline kultuur, kehalise kasvatuse õpetaja rakendab mitte ainult tegelikku hindamist, vaid ka stimuleerivaid ja kasvatuslikke funktsioone, võttes arvesse kehaliste omaduste arengu muutuste dünaamikat teatud aja jooksul, mitte aga Sel hetkel ja õpilaste individuaalsed omadused (kehatüübid, vaimsed ja füsioloogilised omadused). Seejuures tuleb olla võimalikult taktitundeline, tähelepanelik, alandamata õpilase inimväärikust, hoolitsedes selle eest, et end täiendada ja edasine areng huvi kehakultuuri vastu.
Hariduslikud ja kasvatuslikud ülesanded:
- hariv: Koordinatsiooni liigutuste parandamine.
- heaolu: Kehalise kasvatuse emotsionaalne motivatsioon.
- Hariduslik: tahteomaduste arendamine kehalise kasvatuse tunnis.
Aeg: tunni kestus 40 min.
Asukoht: Jõusaal.
Varud: võimlemispingid, tasakaal, korvpallid (lõigatud), võimlemiskepid.
Annustamine | Juhised |
|
Tunni ettevalmistav osa. | Õpilaste esialgne organiseerimine. | |
Ehitus. | 2 minutit. | Arutage ülesandeid, tunni teemasid. |
- võitlustehnikad | 3 min. | Et olla tähelepanelik. |
- paremale; | ||
- vasakule; | ||
– Ümberringi; | ||
Sisse - 1, 2, 3, makske ära 1-3 sammu edasi. 2-6 sammu edasi. |
30 sek. | "märts"! Nad võtsid võimlemiskepid. Pöörake paremale! |
Üldkäsklus: pool pööret vasakule! | 30 sek. | |
Võimlemiskeppidega välilülitusseade. | ||
1. I.p. kitsas asend kinni Pöörab vasakule, paremale |
Muusika juurde 16 korda. |
Selg on sirge, käed sirged. |
2. I. p. kitsas nagi pulk allosas. Kleepige üles + edasi + üles. |
Muusika juurde 16 korda |
Käed on sirged. |
3. I.p. kinni allpool. Tagaküljel keerdvarras. |
Muusika juurde 16 korda |
Et olla tähelepanelik. |
4. I.p. lai hoiak kinni parem käsi seistes, vasakpoolne vastuvõtt põhja - kätevahetus. | Muusika juurde 16 korda |
Et olla tähelepanelik. |
5. I.p. kitsas hoiak stick all stick up right in ass on the toe sp. muuta. | Muusika juurde 16 korda |
Seljavõlv, käed sirged. |
6. I.p. lai hoiak stick up kallutage paremale, kallutage vasakule. I.p. | Muusika juurde 16 korda |
Me ei painuta põlvi, käed on sirged. |
7. I.p. kitsas riiulipulk põhjas. Kükikepp ettepoole ip | Muusika juurde 16 korda |
Käed on sirged. |
8. I.p. kitsas riiulipulk põhjas. Stick up stand varvastele ip ka. | Muusika juurde 16 korda |
Selg on sirge, käed sirged. |
9. Kepp paremalt, minu käsu peale hüppab kahele jalale. | Muusika juurde 16 korda |
Kuulame käsku, käed vööl. |
Pulk paremas käes: kohapeal sammuga mrsh! | 1, 2, 3, .... | Et olla tähelepanelik. |
Pöörake pool paremale! Õige! | 1, 2, 3, …. | Et olla tähelepanelik. |
Teejuhid – marssige samm-sammult edasi! | ||
Korraldame ühes veerus. | 15 minutit. | Et olla tähelepanelik. |
Astuge vasakule läbi astme, mille paremale jääb võimlemiskeppidega voodi. | Me heitsime pikali ilma koputamata. | |
Juht paigas. | ||
1. Varvastel kõndimine võimlemispinkidel, käed külgedele. | 1 kr | Käed on sirged. |
2. Kõndimine kontsadel, käed õlgadeni piki võimlemispink | 1 kr. | Selg on sirge. |
3. Ristsammudega läbi võimlemispingi, käed vööl. | 1 kr. | Selg on sirge. |
4. Põrandas käimine kükitage käed ette võimlemispingil | 1 kr. | Säilitage tasakaal. |
5. Külgsammud parema käepoolega vööl.Vasak pool samuti | 1 kr. | Distantsi hoidmiseks. |
6. Juhenda laiemat sammu, jookse marss! | ||
Tunni põhiosa. | ||
1. Käskluse peale (vile) pöörake 360 kraadi. Jätkame jooksmist. | 2 kr. | Käed töötavad mööda keha. |
2. Mao jooksmine võimlemisvahendite vahel. | 2 kr. | Et olla tähelepanelik. |
3. Madu jooksmine võimlemiskeppide ja korvpallide vahel. | 2 kr. | |
4. Jõuame palgini ja sooritame võimlemispinkidel kordushüppe. | 2 kr. | Käed töötavad mööda keha. |
5. Jookse juurde tasakaalu tala sooritame hüppeid mürsule, jalad laiali, käed vööl. | 2 kr. | |
6. Jooksmine | ||
7. Tüdrukute samm! | 1 kr. | |
8. Poisid 20 hüpet tala lähedal, käed pea taga, uuesti jooks. | 20 korda. | Täiskükk. |
9. Poisid kõnnivad, tüdrukud tõusevad püsti ja taastavad hinge. | 1 kr. | Käed üles, hinga sisse, välja. |
Juhend kohas 1, 2, 3, vasakul, stendi klass 1, 2. | 40 sek | |
Tüdrukud läksid vasakule pingile. Parempoolsed poisid seisid malelauas. |
Selg on sirge. | |
1. Push-ups pingilt | väike-20 r Dev-15 p. |
Selg on sirge. |
2. Rõhk pingi taga. | Mal-15 r. Dev-10 p. |
Ärge painutage vaagnas. |
3. Lahkusime paarikaupa, sooritame pea taga oleva käe vajutuse. | Dev 20 p. Väike-30r. |
Ärge puudutage põrandat. |
Meeskond kõik kestad rivistatud tüdrukud edasi samm marss. | Käime võimlemiskeppide juures. | |
Vasakpoolne juht! 12, | Vastupidises suunas pöördume tagasi võimlemiskeppide juurde. | |
1. Hüppamine kahel jalal, käed vööl läbi võimlemiskeppide ja korvpallide. | 1 kr. | Selg on sirge. |
2. Hüppamine parema küljega, käed külgedele. | 1 kr. | Käed on sirged. |
3. Hüppamine vasakule küljele, käed külgedele. | 1 kr. | Käed on sirged. |
4. Risti vasaku küljega jooksmine. | 1 kr. | |
5. Risti parema küljega jooksmine. | 1 kr. | |
6. Juhend paigas, samm marss 1, 2, 3,. | ||
7. Juhendage laiemat sammu 1, 2, 3, jooksmine. | 1 kr. | |
8. Juhenda vähem sammu, mine sammule. | 1 kr. | Et olla tähelepanelik. |
9. Juhend kohas 1, 2, 3, klassipeatus 1, 2. Klass jäi 1, 2. |
||
Tunni viimane osa: | ||
1. Arvan, et saime tunni ülesannetega hakkama. | Küsi hääletades laste arvamust. | |
2. Kokkuvõtete tegemine. | ||
3. pane hindamispäevikusse (nimekiri). | Hüvasti, poisid. | |
Vasakule! 12, | ||
Juhtiv samm-marss. | ||
Tüdrukud on oma riietusruumis. Poisid on oma riietusruumis. |
Tunni ülevaade
Teema: kehakultuur
Peatükk: Spordimängud
Spordiliik: Võrkpall
Teema: Tehniliste toimingute täiustamine (palli vastuvõtmine ja söötmine ülalt, alt)
Ülesanded:1.
2. Palli vastuvõtu ja söötmise tehnika täiustamine kohapeal ja käigul
3. Põhiliste füüsiliste omaduste arendamine
4. Meeskonnaspordialade populariseerimine
5. Vajalike teadmiste omandamine võrkpalli teooriast.
6.Inimestevaheliste suhete kujunemine rühmas
Tunni tüüp: kombineeritud
Tunni korraldamise viisid: ringikujuline, rühm, eesmine.
Õppetunni meetodid: verbaalne, visuaalne, praktiline, mäng.
Kaasaegse rakendamine haridustehnoloogiad : koostöökoolitus, tervist säästvate tehnoloogiate kasutamine.
Inventuur: võimlemismatid, korvpall, võrkpall, vits, võrkpallivõrk.
Aeg ja koht: Kõrgkooli "RosReserva" spordihoone 11.50 grupp: M-20
Õpetaja: Egorov Sergei Valerievich.
Tundide ajal
Tunni etapid | Lava osaülesanne | Annustamine | Organisatsioonilised ja metoodilised juhised |
|||||
Õpetaja tegevus | Õpilaste tegevused |
|||||||
Ettevalmistav osa. 17 min. |
||||||||
Õpilaste teavitamine tunni ülesannetest, hindamisvahenditest ja -meetoditest. Psühholoogiline meeleolu eelseisvaks tunniks, | Õpetaja selgituse tajumine | Korraldada | 2 minutit | Pane ritta, kontrolli saadavust spordirõivad, tunniks valmisolek, patsientide tuvastamine. |
||||
Välisjaotusseadmete läbiviimine liikuvate ja harjutused motoorse aktiivsuse kujundamiseks. Jookse mõõdukas tempos. Ümberehitamine kaheliikmelises kolonnis Jalutamine | Välisjaotla teostamine liikuvas ja harjutused kehahoiaku kujundamiseks ja lamedate jalgade korrigeerimiseks. Täisamplituudiga harjutuste sooritamine | Valmistage ette Juhtida õpilase tähelepanu täielikule pühendumusele harjutuste sooritamisel. | 15 minutit 2 ringi --//-- --//-- --//-- | Ümberehitamine numbrite järgi neljas veerus, saidi kahel küljel. Õpilaste liikumise ajal on õpetaja saali keskel või liigub veidi kolonnist ette, selgitades käte asendit ja näidates harjutusi. |
||||
Sisse jooksmine aeglane tempo; Liikumine külgsammudega vasakule ja paremale küljele nagis risti samm vasak (parem) külg; tagurpidi jooksmine. 360 kraadi jooksmine Jalutamine Spetsiifilised painduvusharjutused Välisjaotusseadmete juhtimine ip-s istudes jalad lahku paindub paremale, vasak jalg Kaldu ette Parem selg, kallutage eesmisele lamavale jalale (ka vasakult) Parem, vasak selg põlveliigese juures - istumine puusal koos-av 5) Kükitamine lamedate jalgadega (liblika õõtsumine) Spetsiaalsed harjutused sõrmede arendamiseks. Seina küljest lahti lükkamine Seisake sõrmedel, rõhutades valetamist | Kontrollige oma tegevusi täitmisel komplekssed koordinatsiooniharjutused Taastage hingamine Maksimaalse amplituudiga harjutuste sooritamine Valmistage sõrmed ja käsi palli vastuvõtmiseks ette | põlveliigese ettevalmistamine stressiks põlve- ja hüppeliigese ettevalmistamine stressiks Hingamise taastamine Painduvuse ja liikuvuse arendamine vöö liigestes alajäsemed Vältige vigastusi vastuvõtmise ja ülekandmise käigus | 30 sek 2 ringi 2 ringi 2 ringi 3,5 min 40 s 40 s 40 s 40 s 40 s 1 minut 1 minut | Tehke poolkükk, imiteerides palli ülekandmist. Jalgade painutus põlveliigeses 25-30 kraadi. Käed üles - sisse hingata, alla - välja hingata. Laiemad hallid jalad lahku. Kallutage allapoole. Sirutage sõrmed varvaste poole. Kaugus seinast vähemalt 1 meeter Pärast rõhuasetuse lõpetamist tehke sõrmede painutus-pikendus. |
||||
2. Põhiosa (68 min) |
||||||||
Ringraja treening: 1. Enese ülekandmine liikumisega (jäljekiibid) 2. edastamine seinale, vastuvõtt tagasilöögiga seinalt. 3. Seinale ülekandmine (tagaajamine) 4. Ülevalt ülekanne, alt rõngasse. 5. Ülekanne ülalt, alt piiratud ruumis 6. Viska-vastuvõtt alt | Koordineerige oma tegevusi. Täitma spetsiaalsed harjutused täie pühendumusega | Parandada õpilaste liigutuste koordinatsiooni, füüsilist jõudlust | 18 min 3 min jaama | Pöörake palli viskamisel tähelepanu palli kõrgusele, ülekande pehmusele, tagaajamise kiirusele ja langemisnurgale. |
||||
Muuda numbrite järgi: 1. Viska – vastuvõtt ülalt liikumises 2. Viska – vastuvõtt altpoolt liikumises | Vastastikune hindamine. | 8 min 4 minutit treeningu kohta | Pärast iga harjutuse sooritamist paluge üksteise tegevust hinnata. |
|||||
1. Vastuvõtt ülevalt tagasirulliga 2. Aktsepteerimine altpoolt langemisega punktivahega 3. Aktsepteerimine altpoolt langemisega punktivahega | Vastastikune hindamine. | Tase tõstmiseks tehniline väljaõpe palli söötmisel. | 8 min 3 minutit treeningu kohta | Pöörake tähelepanu pehme veeremise ja kukkumise jõudlusele tühiku vahemikus |
||||
Mängu "nelja palli" õpetamine | Koordineerida tegevusi kohapeal | Jätka skoorimist, | 17 min | Osutage tehniliste toimingute vigadele |
||||
Võrkpalli kahepoolne mäng, kasutades eelnevalt õpitud tegevusi. | Harjutage võrkpallivõistluste kohtunikku | Valige kõige võimekamad õpilased | 17 min | Märkige kohtunikutöös tehtud vead. |
||||
3. Lõpuosa (5 min) |
||||||||
Rahustav hingeõhk:
| Hingamisharjutuste sooritamine. | Taastamise kontroll | 1 minut | Hingamine on ühtlane, kontrolli pulsiseisundit Vaata väliseid märke keha väsimusele. Peegeldus: | Korraldatud | 3 min | Hinda õpilaste tööd klassiruumis, nende aktiivsust, iseseisvust; pane tähele töökorraldust osakondade kaupa, loe ette hinded. |
||||||||||||||||||||||||||
Organiseeritud väljumine jõusaalist |
| Kehalise kasvatuse tunnid. Tunni märkmed
Sihtmärk meelelahutus: Rõõmustage lapsi, näidake tegudes üles aktiivsust, iseseisvust ja algatusvõimet. HARIDUS ÜLESANDED: -põhjustada lastes emotsionaalset reaktsiooni mängule okupatsioon ja soov selles osaleda; - õpetada lapsi koos mängima ilma üksteisega kokku põrgamata; ...
Sihtmärk: laste tervise parandamine harjutuste ja põhiliigutuste abil kehakultuuri seadmed. Ülesanded: arendada huvi harjutus ja mobiilimängud tervislik eluviis elu. Kinnitage omandatud teadmisi ja oskusi kehaline kasvatus...
Kehalise kasvatuse tunnid. Tunni märkmed - kehakultuuri vaba aja veetmise stsenaariumi kokkuvõte "Misha külaskäik" teises juunioride rühmas
Väljaanne "Kehakultuuri vaba aja veetmise stsenaariumi ülevaade "Misha külaskäik" teises ..." MADOU "Lasteaed nr 6", Perm Kasvataja: Melekhina N.L. Skripti kokkuvõte kehakultuuri vaba aeg Teema: "Misha külaskäik" (teine noorem rühm) Kasvatuslikud eesmärgid: motiveerida lapsi selleks kehalise kultuuri tegevused; Tugevdage kõndimist, jooksmist, kahel jalal hüppamist...
MAAM Piltide raamatukogu
Konsultatsioon õpetajatele "Folkloori kehalise kasvatuse tundide läbiviimise meetodid" peal praegune etappüks neist olulised küsimused on laste õpetamise uute vormide ja meetodite otsimine. Praegu pööratakse suurt tähelepanu lapse isiksuse kujunemisele, mis on seotud koolieelse lasteasutuse võimaliku uuendamise ja täiustamisega. kehaline kasvatus. Koos...
Lasteaia kehalise kasvatuse kokkuvõte "Reis Multlandile" vanematele koolieelikutele jalutuskäigul Abstraktne sportlik meelelahutus sisse lasteaed vanematele koolieelikutele jalutuskäigul "Teekond Multmaale" Eesmärk: sisendada huvi kehalise kasvatuse vastu. Ülesanded: 1. Rahuldada laste liikumisvajadus. 2. Arendage ruumilist orientatsiooni, taju ...
Eesmärgid ja eesmärgid: Arendada põhi füüsilised omadused(jõud, väledus, kiirus, vastupidavus, liigutuste koordinatsioon. Kinnitada teadmisi ruumi kohta. Kasvatada sihikindlust, meeskonnaomadusi. Puhkuse kulg Lapsed astuvad muusika saatel saali, teevad ringi ja rivistuvad ...
Kehalise kasvatuse tunnid. Tunnimärkmed - Kehalise kasvatuse puhkuse kokkuvõte "Ema, issi, ma olen terve pere!" vanematele lastele
Eesmärk: Tervislike eluviiside tutvustamine lastele ja vanematele läbi ühise spordiüritused. Programmi ülesanded: harjutus kiirjooksus lisaülesannete täitmisega; arendada liigutuste koordinatsiooni; harjutada võimet sooritada hüppeid pallil, ...
Keskmise rühma temaatilise kehalise kasvatuse tunni "Aias, aias" konspekt Teema kokkuvõte kehaline kasvatus. Teema: “Kas aias, aias. » Vanus: 4-5 aastat ( keskmine rühm) Teemanädal: "Puuviljad" Eesmärk: kujundada lastel vajadus motoorne aktiivsus ja füüsiline paranemine, läbi mängutund. Ülesanded:...
Soovitan kasutada 10-11 klassi õpilastele mõeldud arendust teemal "Võrkpallitreening" siit leiate nii tehnikate tutvustuse kui ka videoõpetuse tehnikatest.
Laadige alla võrkpalli õppetund
Õppekava osa: Spordimängud.
Tunni teema: Võrkpall
Tunni eesmärgid:
Hariduslikud eesmärgid:
1. Rühma individuaalsete rühmategevuste uurimine
2. Ründelöögi sooritamise tehnika täiustamine
3. Ülemise ülekande ja alumise palli vastuvõtu sooritamise tehnikas fikseerimine
4. Tehnilise ja lihtsa täiustamine taktikaline väljaõpe võrkpalli mängus.
Terviseesmärgid:
1. Arendada õpilaste koordinatsioonivõimet
2. Mängulise mõtlemise arendamine läbi võrkpalli mängimise
Hariduslikud eesmärgid:
1. Harida õpilasi ühistegevuse oskustes võrkpallimängus.
2. Sisenda armastust spordimängude vastu
Tunni tüüp: ZUN-i täiustamine
Käitumise meetod: eesmine, vool, individuaalne, mäng
Asukoht: Kooli spordihall.
Varustus: Võrkpallid, vile
Ajakulu:(45 min.)
№ p/p | Annustamine |
Organisatsioonilised ja metoodilised juhised |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
I. | Ettevalmistav osa | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1.2.3. | Korraldatud sissepääs võimlasse Ehitamine, aruanne, tervitamine Aruandlus tunni eesmärgid. |
30 s 30 s |
Saatja esitab õpetajale ettekande klassi valmisoleku kohta tunniks Pöörake tähelepanu: kehahoiakule | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4. | Võitlusharjutused kohapeal Ühelt joonelt kaheks ja kolmeks ümberehitamine | Õpilaste tähelepanu aktiveerimine | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5. | Ülesannete ja selle sortidega kõndimine veerus ükshaaval: Juhendi taga möödasõit vasakule sammule marss -1) varvastel, käed küljele; 2) kandadel, käed vööl; 3) kükis, käed põlvedel; 4) hüppamine kükis, käed põlvedel 5) I.p. - käed külgedele, käsi rusikasse: a) - harjade pöörlemine ettepoole; b) - pöörlemine harjadega tagasi; 6) I.p. - käed külgedele, käsi rusikasse: a) - pöörlemine küünarliiges ettepoole; b) - pöörlemine küünarliiges tagasi; 7) I.p. - käed külgedele, käsi rusikasse: a) - pöörlemine õlaliigeses ettepoole; b) - pöörlemine õlaliigeses tagasi; 8) Kõndimine, kiikumine sirgete jalgadega: I.p. - käed ettepoole külgedele 1- samm vasakult, kiigu paremaga, puuduta vasakuga käed; 3. astu vasakuga, kiig paremaga, puuduta vasakuga käed; |
Pöörake tähelepanu: poosile Ärge painutage puusaliigesest Hoidke distantsi Trossi pöörlemise jäljendamine Liikumisulatus on lai Trummari liikumise jäljendamine Söömise liikumise jäljendamine Ärge kallutage oma õlad ette. Hoidke torso sirge. Hoidke käed külgedele ette Ärge painutage tugi- ja kärbse jalgu. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6. | Ühtne jooks: a) b) liikumine külgsammudega vasaku, parema küljega, imiteerides kahe käega ülevalt palli söötu; c) jooksmine kolonnis ükshaaval - keerake vilel 360 0; 180 0 ja jookseb tagurpidi; d) ükshaaval kolonnis jooksmine, korvpalli tagalaua ääres püsti hüppamine, käega tagalaua puudutamine. |
Õpilaste hingamise enesekontroll Hoidke distantsi Kahega ülevalt palli söödavate käte imitatsioon; hüppa üles sooritama mõlema jalaga |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
7. | Paarides tehke lühikesi samme edasi-tagasi |
2-3 lühikest sammu varvastel ja peatussamm | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
8. | Paaris lühikesed sammud ette – külgsammud tagasi |
1 kord | 2-3 lühikest sammu varvastel ja stopp-samm – edasi, külgsammud | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
9. | Ükshaaval tasaste sammudega püstakute poole liikumine, nende ümbert ärajooksmine jne. |
1 kord |
Kiired lühikesed sammud edasi ja jooksmine ümber nagide ilma keha asendit muutmata | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
10. | Paarikaupa edasi liikudes külgsammudega vastamisi - mõlema õpilase käed hoiavad palli sõrmedega |
1 kord | Lai külgsamm, hoides palli sõrmedega topeltmängijate vahel | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
11. | Veerus üks liikumine: parem-vasak külgsammud, lühike edasi | Jookse sisse kiire tempo järjest | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
12. | Kõndimine koos hingamisharjutustega | 1-2 - käed üles - sissehingamine 3-4 - kallutage ette, käed alla - hingake välja. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
13. | Ümberehitamine kohapeal keerates kahes reas (teisest 5-6 m kaugusel). | Harjutused tehakse frontaalselt, paaris. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
II. | Põhiosa | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1. | Ründelöögi sooritamise tehnika, ülemise söödu ja alt palli vastuvõtmise videotunni demonstratsioon. | Õpetaja kommenteerib koos tehnikate demonstreerimisega | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2. | Ründelöögi sooritamise tehnika täiustamine. 1. Paarides: a) - viskab ja püüab palli vasaku ja paremaga käsi üle pea. b) - viskab põrkega palli põrandalt vasaku ja parem käsi pea tagant. c) - palli löömine parema (vasaku) käega, lamades peopesal paljastatud vasaku (parema) käe ettepoole, selle suunamine kohast põrandale; |
Käsi on sirge, peale viset liigub vabalt mööda keha Löömine sirge käega Olge tähelepanelik, kontrollige palli liikumist |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2) Harjutus paaris: Üks õpilane sooritab pärast palliviskamist kohapealt ründava löögi, teine saab palli alt, suunates tema partnerit uue löögi eest. |
2-3 min. | Treeningut on soovitav sooritada pidevalt, ilma palli kinni püüdmata ja kaotamata. Pea rinna kõrgusel lendav pall - võtke kahe käega ülalt, vöö kõrguselt - võtke altpoolt. 1-1,5 minuti pärast. töö, õpilased vahetavad rolle. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3) Õpetaja hoiab palli võrgu lähedal, õpilased hüppavad võimlemissillalt alustades ükshaaval kolonni ja löövad palli | Korralik tõrjumine, kätetöö | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Ülemise ülekande ja alumise palli vastuvõtu sooritamise tehnikas fikseerimine. 1. Paaris.I.p. Istudes põrandal üksteise vastas, surutakse jalad jalgadele. Pall söödetakse üle pea – ja kohe lükatakse pall jalgevahelt alla sõbrale. |
Ärge visake palli liiga kõrgele Võtke pall vastu ja söödake ainult sõrmedega. Pall ei tohiks teie peopesadega kokku puutuda. Söödu (palliviskamise) ajal sirutage käed küünarnukist välja ja jätkake seejärel käte abil liikumist. Ärge unustage kasutada ka jalgu ülemise söödu ajal, sest see võimaldab teil paremini tasakaalu hoida ja palli lennu jõudu kontrollida. | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2. Kolmikutena I.p. Mängijad asuvad samal real kolmemeetrise intervalliga. Pall on äärekaitsja käes - ta sooritab ülemise söödu keskmisele, kannab palli läbi iseenda teisele äärekaitsjale ja selle pika söödu esimesele. |
Rackis olles jälgi vastaste tegevust.Määra välja kavandatava ülekande koht. Kolige vastuvõtule. Ammu enne, kui pall sinuni jõuab, tõsta käed pea kohale ja valmistu palli vastu võtma. Pöörake peopesad väljapoole ning asetage pöidlad ja nimetissõrmed nii, et need moodustaksid teie otsaesise kohal mingi kolmnurga. Käed peaksid asuma laubast umbes 20 cm kaugusel, sõrmed üksteisest eemal ja pinges. | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3) Paarides Mängijad on paigutatud ka paaridesse üksteise vastas. Üks, seistes põrandal, viskab palli alumisele vastuvõtule, teine, istub toolil, sooritab madala palli vastuvõtu ja viskajale tagasilöömise. Teine vise tehakse püsti tõustes ja sammu edasi jne. |
Parem jalg on veidi vasakust ees. Hoidke oma käsi väljasirutatud, hakake kiiresti palli poole liikuma. Olge valmis palliga kokku puutuma. Ühendage käed, sirutades käed täielikult ette ja alla. Tooge küünarnukid kokku, et luua palli vastuvõtmiseks kindel ja kindel platvorm. Vastuvõtt käsivartel käte kohal. | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4) Individuaalne teostus: palli söötmine ülalt seina ja ülemine vastuvõtt | 1 minut. | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5) Individuaalne teostus: seismine väikeses ringis (võimalik rõngas), ülemine käik pea kohal ja alumine vastuvõtt (vahelduvalt) | 1 minut. | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Võrkpallimängu tehnilise ja lihtsa taktikalise treeningu täiustamine. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4) Mänguülesanne. 6. tsooni mängija sooritab palli pika ülekäesöödu 6. tsooni. saidi vastasküljel. 6. tsooni mängija viskab palli 3. tsooni mängija. 3. tsooni mängija söödab palli ründajale tsooni 4 mängija tabamus. 2. tsooni mängija vastasküljel platvorm täidab teisaldatava ploki. Pärast mänguülesande täitmist seda teevad kõik mängijad liikuda saidil päripäeva. |
3 min. | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Kahepoolne treeningmäng | Mängutehnika täiustamine erinevates mänguolukordades. Mängige kolme pallipuudutusega. Teine ülekanne tsoonidest 1,6,5 tsooni 3. Tsoonist 3 tooge mängijad tsoonidest 2 ja 4 ründavale löögile. Harjutage ühte blokki tsoonides 2,3,4. Ülemine otsepall tüdrukutele (a kaugus võredest 5-6m).c | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
III. | Lõpuosa | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1. Ehitus 2. Tähelepanumäng "Klass" 3. Õppetunni kokkuvõtte tegemine 4. Kodutöö. 5. Organiseeritud väljumine jõusaalist |
Korraldatud väljapääs saalist Aktiveerige õpilaste tähelepanu Positiivsete hetkede analüüs Käte painutamine ja sirutamine lamamisasendis (M) - 2x20 korda, (D) 2x10 korda Pöörake tähelepanu distsipliinile |